Amphenol Industrial GTC030-24-9SW
GTC030-24-9SW picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-24-9SW
Brief Description
GT 2C 2#4 PIN RECP WALL
Datasheet Download
GTC030-24-9SW.pdf
Availability of GTC030-24-9SW
QUANTITY
GTC030-24-9SW Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-24-9SW
Internal Part NumberEIS-GTC030-24-9SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-24-9SW
Related LinksGTC030, GTC030-24-9SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-24-9SW Details Description
Related parts for GTC030-24-9SW
IC MCU 8BIT ROMLESS 84PLCC datasheet.pdf
TERM RING NON INS 16-14AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 62POS .125 datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 28 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 3.93A 43 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf