Amphenol Industrial GTC030RV28-9S-G96
GTC030RV28-9S-G96 picture photo
Mfg. Part Number
GTC030RV28-9S-G96
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 12C 6#12 6#16 SKT RECP WALL
Datasheet Download
GTC030RV28-9S-G96.pdf
Availability of GTC030RV28-9S-G96
QUANTITY
GTC030RV28-9S-G96 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030RV28-9S-G96
Internal Part NumberEIS-GTC030RV28-9S-G96
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030RV28-9S-G96
Related LinksGTC030RV, GTC030RV28-9S-G96 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030RV28-9S-G96 Details Description
Related parts for GTC030RV28-9S-G96
EMITTER IR VIS MULTI-NM 30MA SMD datasheet.pdf
KIT FIBER OPTIC 6 ASST FIBERS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 70V SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
.250 FAST FLAG REC TPBR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15W MEDICAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQUARE datasheet.pdf