Amphenol Industrial GTC038R28-15P-025-B30
GTC038R28-15P-025-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC038R28-15P-025-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 35C 35#16 PIN RECP BOX RM
Datasheet Download
GTC038R28-15P-025-B30.pdf
Availability of GTC038R28-15P-025-B30
QUANTITY
GTC038R28-15P-025-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC038R28-15P-025-B30
Internal Part NumberEIS-GTC038R28-15P-025-B30
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC038R28-15P-025-B30
Related LinksGTC038R28-, GTC038R28-15P-025-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC038R28-15P-025-B30 Details Description
Related parts for GTC038R28-15P-025-B30
RELAY TELECOM SPDT 1A 24V datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
STARTER SET 8PC INSULATED W/BOX datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED SLIDE 2POS TH datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
LED COB WHT 7.5MM 2700K 80CRI datasheet.pdf