Amphenol Industrial GTC06-36-16S
GTC06-36-16S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06-36-16S
Brief Description
GT 47C 7#12 40#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06-36-16S.pdf
Availability of GTC06-36-16S
QUANTITY
GTC06-36-16S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06-36-16S
Internal Part NumberEIS-GTC06-36-16S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06-36-16S
Related LinksGTC06-, GTC06-36-16S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06-36-16S Details Description
Related parts for GTC06-36-16S
RES SMD 681K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 60POS .050 VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 394MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 0.5" datasheet.pdf