Amphenol Industrial GTC06A16-10S-B30
GTC06A16-10S-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06A16-10S-B30
Brief Description
GT 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06A16-10S-B30.pdf
Availability of GTC06A16-10S-B30
QUANTITY
GTC06A16-10S-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06A16-10S-B30
Internal Part NumberEIS-GTC06A16-10S-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06A16-10S-B30
Related LinksGTC06A16, GTC06A16-10S-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06A16-10S-B30 Details Description
Related parts for GTC06A16-10S-B30
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 0.28 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 3500K 2211 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
STAINLESS STEEL ALTERNATIVE datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS SHD DL SMD AU datasheet.pdf