Amphenol Industrial GTC06F20-33P
GTC06F20-33P picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F20-33P
Brief Description
GT 11C 11#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06F20-33P.pdf
Availability of GTC06F20-33P
QUANTITY
GTC06F20-33P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F20-33P
Internal Part NumberEIS-GTC06F20-33P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F20-33P
Related LinksGTC06F, GTC06F20-33P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F20-33P Details Description
Related parts for GTC06F20-33P
DIODE SCHOTTKY SINGLE 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16QSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 15A LFPAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS RT ANG SCKT datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80 datasheet.pdf