Amphenol Industrial GTC06F28-15S-027
GTC06F28-15S-027 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F28-15S-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 35C 35#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06F28-15S-027.pdf
Availability of GTC06F28-15S-027
QUANTITY
GTC06F28-15S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F28-15S-027
Internal Part NumberEIS-GTC06F28-15S-027
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F28-15S-027
Related LinksGTC06F28, GTC06F28-15S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F28-15S-027 Details Description
Related parts for GTC06F28-15S-027
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0508 datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SOD123 datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf