Amphenol Industrial GTC06F28-21S-025-LC
GTC06F28-21S-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F28-21S-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 37C 37#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06F28-21S-025-LC.pdf
Availability of GTC06F28-21S-025-LC
QUANTITY
GTC06F28-21S-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F28-21S-025-LC
Internal Part NumberEIS-GTC06F28-21S-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F28-21S-025-LC
Related LinksGTC06F28-, GTC06F28-21S-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F28-21S-025-LC Details Description
Related parts for GTC06F28-21S-025-LC
RES SMD 768K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf