Amphenol Industrial GTC06F28-21SZ-LC
GTC06F28-21SZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F28-21SZ-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 37C 37#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06F28-21SZ-LC.pdf
Availability of GTC06F28-21SZ-LC
QUANTITY
GTC06F28-21SZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F28-21SZ-LC
Internal Part NumberEIS-GTC06F28-21SZ-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F28-21SZ-LC
Related LinksGTC06F28, GTC06F28-21SZ-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F28-21SZ-LC Details Description
Related parts for GTC06F28-21SZ-LC
SWITCH ROTARY DP PC MNT 5POS datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 500KHZ SHTDWN 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW DO35 datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMD datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf