Amphenol Industrial GTC06F28-22P-027
GTC06F28-22P-027 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F28-22P-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 6C 3#16 3#4 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06F28-22P-027.pdf
Availability of GTC06F28-22P-027
QUANTITY
GTC06F28-22P-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F28-22P-027
Internal Part NumberEIS-GTC06F28-22P-027
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F28-22P-027
Related LinksGTC06F28, GTC06F28-22P-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F28-22P-027 Details Description
Related parts for GTC06F28-22P-027
FIXED IND 670NH 28A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
IC BLOCK BUILD FLTR LONOIS 8MSOP datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
EUROCARD TYPE C datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.2NS 100CSBGA datasheet.pdf
SWITCH SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf