Amphenol Industrial GTC06G16-10S
GTC06G16-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06G16-10S
Brief Description
GT 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06G16-10S.pdf
Availability of GTC06G16-10S
QUANTITY
GTC06G16-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06G16-10S
Internal Part NumberEIS-GTC06G16-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06G16-10S
Related LinksGTC06G, GTC06G16-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06G16-10S Details Description
Related parts for GTC06G16-10S
RES SMD 63.4KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.15W EMT5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 5A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 400NH 53A 0.47 MOHM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4PDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf