Amphenol Industrial GTC06LCF22-20P
GTC06LCF22-20P picture photo
Mfg. Part Number
GTC06LCF22-20P
Brief Description
GT 9C 9#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06LCF22-20P.pdf
Availability of GTC06LCF22-20P
QUANTITY
GTC06LCF22-20P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06LCF22-20P
Internal Part NumberEIS-GTC06LCF22-20P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06LCF22-20P
Related LinksGTC06LC, GTC06LCF22-20P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06LCF22-20P Details Description
Related parts for GTC06LCF22-20P
IC OPAMP DIFF 200MHZ 24QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 51.0K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 26.66K OHM 0.3W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf