Amphenol Industrial GTC06LCF36-10S
GTC06LCF36-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06LCF36-10S
Brief Description
GT 48C 48#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06LCF36-10S.pdf
Availability of GTC06LCF36-10S
QUANTITY
GTC06LCF36-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06LCF36-10S
Internal Part NumberEIS-GTC06LCF36-10S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06LCF36-10S
Related LinksGTC06LC, GTC06LCF36-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06LCF36-10S Details Description
Related parts for GTC06LCF36-10S
FIXED IND 3.3UH 270MA 1.1 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD523 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf