Amphenol Industrial GTC06R18-12S-027-B30
GTC06R18-12S-027-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06R18-12S-027-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 6C 6#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06R18-12S-027-B30.pdf
Availability of GTC06R18-12S-027-B30
QUANTITY
GTC06R18-12S-027-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06R18-12S-027-B30
Internal Part NumberEIS-GTC06R18-12S-027-B30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06R18-12S-027-B30
Related LinksGTC06R18-1, GTC06R18-12S-027-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06R18-12S-027-B30 Details Description
Related parts for GTC06R18-12S-027-B30
DIODE ZENER 12V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.62V SC70-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
L37-3F STARBOARD PAD W/ADH 0.45 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
40 SYSTEM 50 HDR DRRA SHRD datasheet.pdf
708M12 IP67 SWITCH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 240VAC datasheet.pdf