Amphenol Industrial GTC06R28-10S
GTC06R28-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06R28-10S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 7C 2#4 2#8 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06R28-10S.pdf
Availability of GTC06R28-10S
QUANTITY
GTC06R28-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06R28-10S
Internal Part NumberEIS-GTC06R28-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06R28-10S
Related LinksGTC06R, GTC06R28-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06R28-10S Details Description
Related parts for GTC06R28-10S
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 100POS .050 R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf