Amphenol Industrial GTC070-24-67SW
GTC070-24-67SW picture photo
Mfg. Part Number
GTC070-24-67SW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 19C 19#12 SKT RECP JAM
Datasheet Download
GTC070-24-67SW.pdf
Availability of GTC070-24-67SW
QUANTITY
GTC070-24-67SW Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC070-24-67SW
Internal Part NumberEIS-GTC070-24-67SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC070-24-67SW
Related LinksGTC070-, GTC070-24-67SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC070-24-67SW Details Description
Related parts for GTC070-24-67SW
KIT EVALUATION FOR DSP56F805 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIE COPALUM 69082 500MCM datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf