Amphenol Industrial GTC07R28-79P
GTC07R28-79P picture photo
Mfg. Part Number
GTC07R28-79P
Brief Description
GT 16C 9#16 7#8 PIN RECP
Datasheet Download
GTC07R28-79P.pdf
Availability of GTC07R28-79P
QUANTITY
GTC07R28-79P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC07R28-79P
Internal Part NumberEIS-GTC07R28-79P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC07R28-79P
Related LinksGTC07R, GTC07R28-79P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC07R28-79P Details Description
Related parts for GTC07R28-79P
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 150MA 5.09 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 8A DPAK-4 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-15V 0.2A datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN FINGER 324MM datasheet.pdf