Susumu RG1608V-4991-B-T1
RG1608V-4991-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4991-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4991-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-4991-B-T1
QUANTITY
RG1608V-4991-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4991-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4991-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4991-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4991-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4991-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-4991-B-T1
MODULE SDRAM DDR 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
EVAL MOD BUCK CONTROLLER TL5001 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS 750PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf