Amphenol Industrial GTC08CFZ28-20S
GTC08CFZ28-20S picture photo
Mfg. Part Number
GTC08CFZ28-20S
Brief Description
GT 14C 10#12 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC08CFZ28-20S.pdf
Availability of GTC08CFZ28-20S
QUANTITY
GTC08CFZ28-20S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08CFZ28-20S
Internal Part NumberEIS-GTC08CFZ28-20S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08CFZ28-20S
Related LinksGTC08CF, GTC08CFZ28-20S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08CFZ28-20S Details Description
Related parts for GTC08CFZ28-20S
Crystal 18.4320MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/REF 28-PLCC datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 1W 1% SR10 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS W/PIN WALL datasheet.pdf
P&S 3P 4W 20A/3P 480V CONNECT datasheet.pdf
FIBER WIRE SDL SQ HL MNT NATURAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PCIE PRESS FIT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf