Amphenol Industrial GTC08F36-7P
GTC08F36-7P picture photo
Mfg. Part Number
GTC08F36-7P
Brief Description
GT 47C 7#12 40#16 PIN PLUG RTA
Datasheet Download
GTC08F36-7P.pdf
Availability of GTC08F36-7P
QUANTITY
GTC08F36-7P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08F36-7P
Internal Part NumberEIS-GTC08F36-7P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08F36-7P
Related LinksGTC08, GTC08F36-7P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08F36-7P Details Description
Related parts for GTC08F36-7P
IC MOTOR DRIVER ON/OFF 5TSOP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 6MM SQ datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.5A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC datasheet.pdf