Sullins Connector Solutions GTC21SGSN-M89
GTC21SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GTC21SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 21POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GTC21SGSN-M89.pdf
Availability of GTC21SGSN-M89
QUANTITY
GTC21SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC21SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GTC21SGSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC21SGSN-M89
Related LinksGTC21S, GTC21SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC21SGSN-M89 Details Description
Related parts for GTC21SGSN-M89
BATTERY PACK NIMH 7.2V 650 MAH datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 5.09MM SQ TO-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TXRX/REGISTER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
FUSE LK QA 030A RB 23" datasheet.pdf