Sullins Connector Solutions GTC22SABN-M30
GTC22SABN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC22SABN-M30
Brief Description
CONN HEADER 22POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GTC22SABN-M30.pdf
Availability of GTC22SABN-M30
QUANTITY
GTC22SABN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC22SABN-M30
Internal Part NumberEIS-GTC22SABN-M30
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC22SABN-M30
Related LinksGTC22S, GTC22SABN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC22SABN-M30 Details Description
Related parts for GTC22SABN-M30
THERM PTC MINI-BEAD 3MM 160C datasheet.pdf
CONN GUIDE MODULE KEYED 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
I1 DIE (190270010) datasheet.pdf
IC POE LTPOE INTERFACE 10-MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
TOOL ACCESSORY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf