AVX Corporation AQ147M120JAJME
AQ147M120JAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M120JAJME
Brief Description
CAP CER 12PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M120JAJME.pdf
Availability of AQ147M120JAJME
QUANTITY
AQ147M120JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M120JAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M120JAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M120JAJME
Related LinksAQ147M1, AQ147M120JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M120JAJME Details Description
Related parts for AQ147M120JAJME
CAP ALUM 15000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLK .5" X 200' datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 300MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1A 382.3 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
5.08MM KK POL-W W/OVD 5SN 8CKT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 8POS datasheet.pdf