Sullins Connector Solutions GTC29SFBN-M30
GTC29SFBN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC29SFBN-M30
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GTC29SFBN-M30.pdf
Availability of GTC29SFBN-M30
QUANTITY
GTC29SFBN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC29SFBN-M30
Internal Part NumberEIS-GTC29SFBN-M30
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC29SFBN-M30
Related LinksGTC29S, GTC29SFBN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC29SFBN-M30 Details Description
Related parts for GTC29SFBN-M30
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONN ADAPTER PLUG/PLUG 28POS 2MM datasheet.pdf
RF DUAL TRANSISTORS NPN SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 8.2 OHM 1% AXL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf