Sullins Connector Solutions GTC34SBSN-M89
GTC34SBSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GTC34SBSN-M89
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GTC34SBSN-M89.pdf
Availability of GTC34SBSN-M89
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTC34SBSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC34SBSN-M89
Internal Part NumberEIS-GTC34SBSN-M89
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC34SBSN-M89
Related LinksGTC34S, GTC34SBSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC34SBSN-M89 Details Description
Related parts for GTC34SBSN-M89
IC VOICE REC/PLAY 16MIN 28-SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN 7/16 PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER HM 200POS 8ROW GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf