Sullins Connector Solutions GTC34SBSN-M89
GTC34SBSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GTC34SBSN-M89
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GTC34SBSN-M89.pdf
Availability of GTC34SBSN-M89
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTC34SBSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC34SBSN-M89
Internal Part NumberEIS-GTC34SBSN-M89
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC34SBSN-M89
Related LinksGTC34S, GTC34SBSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC34SBSN-M89 Details Description
Related parts for GTC34SBSN-M89
IC OPAMP JFET 1.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 128TQFP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 33POS 2MM T/H datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 92POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
RES 806K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf