TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA28-351L-P05
GTCA28-351L-P05 picture photo
Mfg. Part Number
GTCA28-351L-P05
Brief Description
GDT 350V 15% 5KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
GTCA28-351L-P05.pdf
Availability of GTCA28-351L-P05
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTCA28-351L-P05 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA28-351L-P05
Internal Part NumberEIS-GTCA28-351L-P05
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)350V
Impulse Discharge Current (8/20µs)5000A (5kA)
Tolerance±15%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA28-351L-P05
GTCA28-351L-P05 Details Description
Related parts for GTCA28-351L-P05
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 50POS DL 30GOLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 7.5W 12ESOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf