TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA38-231M-R10-FS2
GTCA38-231M-R10-FS2 picture photo
Mfg. Part Number
GTCA38-231M-R10-FS2
Brief Description
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
GTCA38-231M-R10-FS2.pdf
Availability of GTCA38-231M-R10-FS2
QUANTITY
GTCA38-231M-R10-FS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA38-231M-R10-FS2
Internal Part NumberEIS-GTCA38-231M-R10-FS2
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
Number of Poles3
Fail ShortYes
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA38-231M-R10-FS2
GTCA38-231M-R10-FS2 Details Description
Related parts for GTCA38-231M-R10-FS2
CAP TANT 47UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 25MHZ 14DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 10MM datasheet.pdf
DEVICE SERVER EMBEDDED 3.3V datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 BRASS 1/8" datasheet.pdf
IC FPGA 86 I/O 132BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO204AL datasheet.pdf