TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA38-351M-R10-FS
GTCA38-351M-R10-FS picture photo
Mfg. Part Number
GTCA38-351M-R10-FS
Brief Description
GDT 350V 20% 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
GTCA38-351M-R10-FS.pdf
Availability of GTCA38-351M-R10-FS
QUANTITY
GTCA38-351M-R10-FS Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA38-351M-R10-FS
Internal Part NumberEIS-GTCA38-351M-R10-FS
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)350V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
Number of Poles3
Fail ShortYes
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA38-351M-R10-FS
GTCA38-351M-R10-FS Details Description
Related parts for GTCA38-351M-R10-FS
RES 68K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN RECPT 200POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 10A 300V 14-24AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 1GB SLC datasheet.pdf
6800UF 35V 30X30 datasheet.pdf