Amphenol Industrial GTCL020R24-28S
GTCL020R24-28S picture photo
Mfg. Part Number
GTCL020R24-28S
Brief Description
GT 24C 24#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
GTCL020R24-28S.pdf
Availability of GTCL020R24-28S
QUANTITY
GTCL020R24-28S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL020R24-28S
Internal Part NumberEIS-GTCL020R24-28S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL020R24-28S
Related LinksGTCL020, GTCL020R24-28S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL020R24-28S Details Description
Related parts for GTCL020R24-28S
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X23X86.1 BLK datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG SHLD 500' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MULTIF.MK2 ASSY2 2P datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 10ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf