Amphenol Industrial GTCL030-40-85SW
GTCL030-40-85SW picture photo
Mfg. Part Number
GTCL030-40-85SW
Brief Description
GT 60C 60#16 SKT RECP
Datasheet Download
GTCL030-40-85SW.pdf
Availability of GTCL030-40-85SW
QUANTITY
GTCL030-40-85SW Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL030-40-85SW
Internal Part NumberEIS-GTCL030-40-85SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL030-40-85SW
Related LinksGTCL030, GTCL030-40-85SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL030-40-85SW Details Description
Related parts for GTCL030-40-85SW
RES 3.9 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 313POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
VERTICAL GUIDE PIN SLOTT HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN HORIZ THROUGH BOARD datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf