Amphenol Industrial GTCL06CF18-10SX-B30
GTCL06CF18-10SX-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06CF18-10SX-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTCL06CF18-10SX-B30.pdf
Availability of GTCL06CF18-10SX-B30
QUANTITY
GTCL06CF18-10SX-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06CF18-10SX-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL06CF18-10SX-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06CF18-10SX-B30
Related LinksGTCL06CF1, GTCL06CF18-10SX-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06CF18-10SX-B30 Details Description
Related parts for GTCL06CF18-10SX-B30
TERM BLOCK HDR 7POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3PDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf