Amphenol Industrial GTCL06F28-16S-025-A24
GTCL06F28-16S-025-A24 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06F28-16S-025-A24
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTCL06F28-16S-025-A24.pdf
Availability of GTCL06F28-16S-025-A24
QUANTITY
GTCL06F28-16S-025-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06F28-16S-025-A24
Internal Part NumberEIS-GTCL06F28-16S-025-A24
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06F28-16S-025-A24
Related LinksGTCL06F28-, GTCL06F28-16S-025-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06F28-16S-025-A24 Details Description
Related parts for GTCL06F28-16S-025-A24
CONN RING 14-16 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUS TERMINATION 2A 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf