Amphenol Industrial GTCL06F36-10P-LC
GTCL06F36-10P-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06F36-10P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 48C 48#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06F36-10P-LC.pdf
Availability of GTCL06F36-10P-LC
QUANTITY
GTCL06F36-10P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06F36-10P-LC
Internal Part NumberEIS-GTCL06F36-10P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06F36-10P-LC
Related LinksGTCL06F3, GTCL06F36-10P-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06F36-10P-LC Details Description
Related parts for GTCL06F36-10P-LC
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 350VAC 2AG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC OFFLINE SWITCH PWM SMPS 7DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR HVSOF datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/E datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 350MW SOT23 datasheet.pdf