Amphenol Industrial GTCL06R20-19P-025-2C10
GTCL06R20-19P-025-2C10 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06R20-19P-025-2C10
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 2#8 2#8 (10-12) PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06R20-19P-025-2C10.pdf
Availability of GTCL06R20-19P-025-2C10
QUANTITY
GTCL06R20-19P-025-2C10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06R20-19P-025-2C10
Internal Part NumberEIS-GTCL06R20-19P-025-2C10
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06R20-19P-025-2C10
Related LinksGTCL06R20-1, GTCL06R20-19P-025-2C10 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06R20-19P-025-2C10 Details Description
Related parts for GTCL06R20-19P-025-2C10
SIDACTOR BIDIR 170V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HVY DTY TIE 34.7"L 250 LB BLACK datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY TRPL 3+4POS datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE GPP 2A 800V DO-214AC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf