Amphenol Industrial GTCL08CF18-10S-B30
GTCL08CF18-10S-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL08CF18-10S-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 4#12 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
GTCL08CF18-10S-B30.pdf
Availability of GTCL08CF18-10S-B30
QUANTITY
GTCL08CF18-10S-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL08CF18-10S-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL08CF18-10S-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL08CF18-10S-B30
Related LinksGTCL08CF1, GTCL08CF18-10S-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL08CF18-10S-B30 Details Description
Related parts for GTCL08CF18-10S-B30
CONN PLUG 2POS W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
CONN HEADER STR 52POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
POT 250K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf