Susumu RR1220P-8870-D-M
RR1220P-8870-D-M picture photo
Mfg. Part Number
RR1220P-8870-D-M
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet Download
RR1220P-8870-D-M.pdf
Availability of RR1220P-8870-D-M
QUANTITY
RR1220P-8870-D-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RR1220P-8870-D-M
Internal Part NumberEIS-RR1220P-8870-D-M
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR1220P-8870-D-M
Related LinksRR1220P-, RR1220P-8870-D-M Datasheet, Susumu Distributor
RR1220P-8870-D-M Details Description
Related parts for RR1220P-8870-D-M
EVALUATION KIT FOR MAX1774 datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC10S/AE10M/CPC10S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 9V datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf