Amphenol Industrial GTCL08F40-56S-B30
GTCL08F40-56S-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL08F40-56S-B30
Brief Description
GT 85C 85#16 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
GTCL08F40-56S-B30.pdf
Availability of GTCL08F40-56S-B30
QUANTITY
GTCL08F40-56S-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL08F40-56S-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL08F40-56S-B30
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL08F40-56S-B30
Related LinksGTCL08F4, GTCL08F40-56S-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL08F40-56S-B30 Details Description
Related parts for GTCL08F40-56S-B30
IC OTP 8MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 82 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A 8VSON datasheet.pdf