NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. GTL2002GM,125
GTL2002GM,125 picture photo
Mfg. Part Number
GTL2002GM,125
Brief Description
IC XLATR 2BIT BI-DIREC OD 8XQFN
Datasheet Download
GTL2002GM,125.pdf
Availability of GTL2002GM,125
QUANTITY
GTL2002GM,125 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTL2002GM,125
Internal Part NumberEIS-GTL2002GM,125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLogic Packages
Featured ProductNXP - I²C Interface
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Leadframe Material Update 20/Mar/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeVoltage Level
Channel TypeBidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA1 V ~ 5.5 V
Voltage - VCCB1 V ~ 5.5 V
Input Signal-
Output Signal-
Output TypeOpen Drain
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
FeaturesAuto-Direction Sensing
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-XFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-XQFN (1.6x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTL2002GM,125
GTL2002GM,125 Details Description
Related parts for GTL2002GM,125
IC OPAMP GP 52KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.72A 60 MOHM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf