NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. GTL2006PW,112
GTL2006PW,112 picture photo
Mfg. Part Number
GTL2006PW,112
Brief Description
IC XLATR 13BIT GTL/LVTTL 28TSSOP
Datasheet Download
GTL2006PW,112.pdf
Availability of GTL2006PW,112
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTL2006PW,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTL2006PW,112
Internal Part NumberEIS-GTL2006PW,112
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Aug/2013
Standard Package51
Series-
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit13
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalGTL
Output SignalLVTTL
Output TypeOpen Drain
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package28-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTL2006PW,112
GTL2006PW,112 Details Description
Related parts for GTL2006PW,112
KEYING RECEPTACLE MODULE- 12MM datasheet.pdf
RES MO 1W 1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf