Amphenol Industrial GTS00A24-10S
GTS00A24-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTS00A24-10S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 7C 7#8 SKT RECP WALL
Datasheet Download
GTS00A24-10S.pdf
Availability of GTS00A24-10S
QUANTITY
GTS00A24-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS00A24-10S
Internal Part NumberEIS-GTS00A24-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS00A24-10S
Related LinksGTS00A, GTS00A24-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS00A24-10S Details Description
Related parts for GTS00A24-10S
IC OPAMP GP 500KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC DETECTOR RF PWR 3GHZ SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
A5 2.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf