Amphenol Industrial GTS00F20-19S
GTS00F20-19S picture photo
Mfg. Part Number
GTS00F20-19S
Brief Description
GT 3C 3#8 SKT RECP WALL
Datasheet Download
GTS00F20-19S.pdf
Availability of GTS00F20-19S
QUANTITY
GTS00F20-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS00F20-19S
Internal Part NumberEIS-GTS00F20-19S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS00F20-19S
Related LinksGTS00F, GTS00F20-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS00F20-19S Details Description
Related parts for GTS00F20-19S
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES 19.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE 6COND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 72POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
LED RND 6W 40K-22K WOD 120VAC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf