Amphenol Industrial GTS00R18-10S
GTS00R18-10S picture photo
Mfg. Part Number
GTS00R18-10S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 4#12 SKT RECP WALL
Datasheet Download
GTS00R18-10S.pdf
Availability of GTS00R18-10S
QUANTITY
GTS00R18-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS00R18-10S
Internal Part NumberEIS-GTS00R18-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS00R18-10S
Related LinksGTS00R, GTS00R18-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS00R18-10S Details Description
Related parts for GTS00R18-10S
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP HOUSING M.I.C 13 POS datasheet.pdf
MARKING TAGS DIN RAIL 8MM TYPE K datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 800MA 288 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 2W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 820K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf