Amphenol Industrial GTS02R20-4PW
GTS02R20-4PW picture photo
Mfg. Part Number
GTS02R20-4PW
Brief Description
GT 4C 4#12 PIN RECP BOX
Datasheet Download
GTS02R20-4PW.pdf
Availability of GTS02R20-4PW
QUANTITY
GTS02R20-4PW Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS02R20-4PW
Internal Part NumberEIS-GTS02R20-4PW
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS02R20-4PW
Related LinksGTS02R, GTS02R20-4PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS02R20-4PW Details Description
Related parts for GTS02R20-4PW
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
VARISTOR 17.6V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X15.7X0.5" GREY datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP 5A 16-DFN datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO220AA datasheet.pdf