Amphenol Industrial GTS030-28-59P
GTS030-28-59P picture photo
Mfg. Part Number
GTS030-28-59P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 17C 7#12 10#16 PIN RECP WAL
Datasheet Download
GTS030-28-59P.pdf
Availability of GTS030-28-59P
QUANTITY
GTS030-28-59P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS030-28-59P
Internal Part NumberEIS-GTS030-28-59P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS030-28-59P
Related LinksGTS030, GTS030-28-59P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS030-28-59P Details Description
Related parts for GTS030-28-59P
RES SMD 23.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS RF PNP 20V 50MA SOT-23 datasheet.pdf
DAUGHTER CARD FOR KAD2710 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W T18 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
PCB TERMINAL BLOCK 2POS datasheet.pdf