Epson XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3.pdf
Availability of XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
QUANTITY
XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
Internal Part NumberEIS-XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
Related LinksXG-2121CA 156, XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3 Details Description
Related parts for XG-2121CA 156.2500M-LHPAL3
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON RED 50/PK datasheet.pdf
RES 74.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf