Amphenol Industrial GTS06F20-14P
GTS06F20-14P picture photo
Mfg. Part Number
GTS06F20-14P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 5C 2#8 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
GTS06F20-14P.pdf
Availability of GTS06F20-14P
QUANTITY
GTS06F20-14P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS06F20-14P
Internal Part NumberEIS-GTS06F20-14P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS06F20-14P
Related LinksGTS06F, GTS06F20-14P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS06F20-14P Details Description
Related parts for GTS06F20-14P
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC LV 20-BIT FET BUS SW 48-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.35A SC-70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPST CMOS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf