Amphenol Industrial GTS06F20-33PZ
GTS06F20-33PZ picture photo
Mfg. Part Number
GTS06F20-33PZ
Brief Description
GT 11C 11#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTS06F20-33PZ.pdf
Availability of GTS06F20-33PZ
QUANTITY
GTS06F20-33PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS06F20-33PZ
Internal Part NumberEIS-GTS06F20-33PZ
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS06F20-33PZ
Related LinksGTS06F, GTS06F20-33PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS06F20-33PZ Details Description
Related parts for GTS06F20-33PZ
CONN PWR ENTRY MOD W/FLNG MNT 6A datasheet.pdf
DIODE TUNING EPICAP 30V TO92-2 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 250MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 60A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES 2M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC 10 PC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 0.2NH 350MA 100 MOHM datasheet.pdf