Matrix Orbital GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT picture photo
Mfg. Part Number
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD TOUCH TFT 3.5" TTL/I2C
Datasheet Download
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT.pdf
Availability of GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT
QUANTITY
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT Order Process
Ship out your order
Specifications of GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT
Internal Part NumberEIS-GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPCB Rev 3.0 Upgrade 25/Feb/2015
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
SeriesGTT35A
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
TouchscreenResistive
Diagonal Screen Size3.5" (88.90mm)
Viewing Area72.68mm W x 54.96mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels320 x 240 (QVGA)
InterfaceI²C, TTL
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch0.22mm W x 0.22mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT
Related LinksGTT35A-TPR-BL, GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT Datasheet, Matrix Orbital Distributor
GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT Details Description
Related parts for GTT35A-TPR-BLM-B0-H1-CT-VPT
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.25A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS DL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 17 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf