Matrix Orbital GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5
GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5 picture photo
Mfg. Part Number
GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD TOUCH TFT 4.3" USB
Datasheet Download
GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5.pdf
Availability of GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5
Internal Part NumberEIS-GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBLS Displays 02/Sep/2015
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
SeriesGTT43A
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
TouchscreenResistive
Diagonal Screen Size4.3" (109.22mm)
Viewing Area98.70mm W x 57.50mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels480 x 272
InterfaceUSB
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch0.20mm W x 0.20mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5
Related LinksGTT43A-TPR-BL, GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5 Datasheet, Matrix Orbital Distributor
GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5 Details Description
Related parts for GTT43A-TPR-BLS-B0-H1-CU-V5
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN LOW PRO 28POS .156 SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf